Profilaktyka

Aby utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej i zapobiec powstawaniu groźnych chorób uzębienia w naszym gabinecie stomatologicznym w Poznaniu oferujemy szereg zabiegów profilaktycznych, które przyczynią się do zdrowego uśmiechu w każdym wieku.

W trakcie wizyty odpowiemy na wszystkie Państwa pytania związane z higieną jamy ustnej i zaproponujemy Państwu odpowiednie preparaty biorąc pod uwagę Państwa stan uzębienia.

U nas wykonacie Państwo:

  • profesjonalne czyszczenie zębów, czyli skaling z polerowaniem oraz piaskowanie, które niweluje osad nazębny
  • po czyszczeniu wykonamy również fluoryzację celem wzmocnienia zębów i poprawy odporności na próchnicę jak i zmniejszenie wrażliwości pozabiegowej

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) powyższe zabiegi powinny być przeprowadzane co pół roku. Zapewni to długotrwałe efekty i będzie skutecznie zapobiegać chorobom dziąseł i przyzębia. Jednocześnie Pamiętajcie Państwo, że profilaktyka stomatologiczna to również nasze wspólne spotkania kontrolne w gabinecie. Powinny odbywać się min. Co pół roku, zaś w przypadku chorób uzębienia co 3 miesiące. Jesteśmy świadomi, że tempo dzisiejszego życia nie ułatwia pilnowania wyznaczonych dat naszych spotkań dlatego zobowiązujemy się telefonicznie/SMS przypominać Państwu o zbliżającym się terminie wizyty.