RTG i Tomografia Komputerowa CBCT – diagnostyka 3D

Wykonujemy panoramiczne zdjęcie wszystkich zębów, zatok szczękowych, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zdjęcia cefalometryczne tzn. zdjęcie boczne czaszki. Zdjęcia wykonywane są ekspresowo na miejscu w wersji cyfrowej.

CBCT to najbardziej nowoczesne i dokładne badanie rentgenowskie wykorzystywane we dzisiejszej stomatologii. Uzyskujemy dzięki niemu trójwymiarowe obrazowanie struktur w obrębie twarzoczaszki, jakich nie można uzyskać za pomocą zdjęć pantomograficznych. Dzięki CBCT precyzyjne diagnozujemy najtrudniejsze przypadki, a uzyskany obraz jest dokładnym odwzorowaniem stanu rzeczywistego w skali 1:1.

Tomografia komputerowa 3D najczęściej wykorzystywana jest w implantologii oraz leczeniu kanałowym. Umożliwia dokonywanie szczegółowych pomiarów oraz wizualizację umiejscowienia implantów w kości. Podczas leczenia endodontycznego pomaga nam poprzez uwidocznienie dodatkowych kanałów, zakrzywień i pęknięć w obrębie korzeni zębów. W chirurgii stomatologicznej jest  przydatnym narzędziem ułatwiając obrazowanie ułożenia i zakrzywień korzeni przed przystąpieniem do ekstrakcji. 

Tak nowoczesna diagnostyka pozwala nam przeprowadzać zabiegi bezpieczniej, zmniejszając ryzyko popełnienia błędu i wynikających z niego powikłań.