Leczenie kanałowe

W naszym gabinecie lekarze stomatolodzy podejmą się najbardziej złożonych problemów w leczeniu kanałowym. Przy tych działaniach wspiera nas wysokiej klasy sprzęt specjalistyczny stosowany w naszym gabinecie. Jednocześnie dbając o Państwa komfort w trakcie trwania zabiegu oferujemy znieczulenie miejscowe.

Ból zęba to sygnał alarmowy i jednocześnie informacja, że należy jak najszybciej podjąć leczenie, by uratować chory ząb.

Leczenie kanałowe jest skuteczne i zdecydowanie tańsze oraz mniej inwazyjne niż usunięcie chorego zęba i zastąpienie go mostem lub implantem.

Zanim przystąpimy do leczenia wykonamy cyfrowe zdjęcie RTG, które pozwoli nam nam ocenić sytuację, postawić diagnozę i zdefiniować podejście do leczenia.

Leczenie kanałowe polega na dokładnym usunięciu bakterii z kanałów zęba przy użyciu precyzyjnych narzędzi, a następnie wykonaniu szczelnego wypełnienia uprzednio oczyszczonych i zdezynfekowanych kanałów. Prawidłowo wykonane leczenie endodontyczne pozwala na zachowanie zęba i przywrócenie jego funkcji na wiele lat.